DENİZLİ ÇİVRİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

@meb.k12.tr E-Posta Hesaplarının Outlook´a Kurulması

@meb.k12.tr E-Posta Hesaplarının Outlook´a Kurulması

Bundan sonraki resmi yazışmalar @meb.k12.tr uzantılı e-posta hesabı üzerinden yürütülecektir. Ancak @meb.k12.tr uzantılı hesap için her okula / kuruma sınırlı kapasitede kota ayrılmıştır ve kotanın dolmaması için @meb.k12.tr uzantılı e-posta hesabınızı Outlook´a kurmanız gerekmektedir. (Kotanız dolarsa yeni e-postaları yazışmaları alamazsınız) Outlook kurulumları için aşağıda, bilgisayarınızda yüklü olan Microsoft Office sürümüne göre gereken dokümanlar hazırlanmıştır.

Hesabınızı kurmak için E-Posta adresiniz(kurumkodu@meb.k12.tr) ve bu adresinizin şifresi gerekmektedir. Şifresi olmayanlar, önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden(Fatma Selçuk), sağlanamazsa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden şifre talep edebilirler.

Ayrıca temin edilen E-Posta şifreleri değiştirmek istenirse, şifreler değiştirilirken Türkçe karakter(ç,ğ,ı,ö,ş,ü,..) kullanılmaması ve aynı zamanda oluşturulan şifrenin en fazla 10 hane olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

MS Office 2003’te Outlook Kurulum Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

MS Office 2007’de Outlook Kurulum Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

MS Office 2010’da Outlook Kurulum Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Web Tarayıcınız (internet explorer, mozilla firefox, google chrome, opera.. vb.) üzerinden e-postanıza erişmek için tıklayınız.

 

 

 

Konu hakkında yardım almak için :
Tel : 0(533)524 76 29     
         Burak YILDIRIM
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

30 Ağustos Caddesi Çivril/DENİZLİ - 02587131260

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.