DENİZLİ ÇİVRİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yarıyıl Tatili Mesajı

.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yarıyıl Tatili Mesajı

Bugün, 2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılının Birinci döneminde 63 okulumuzda 750 öğretmenimizin rehberliğinde, eğitim öğretim gören 10784 öğrencimiz karnesini alarak tatile girecektir. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

 

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Karnenizi almak için bütün bir dönem boyunca çok çalıştınız. Her birinizi gayretinizden ve çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum. Karne notlarınız nasıl olursa olsun, geleceğe dair umudunuzu, cesaretinizi; yapabileceğinize dair inancınızı ve güveninizi hiç yitirmeyin. Tatilinizi dinlenerek ve kitap okuyarak geçirmeniz başarıya ulaşmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

 

Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir.  Eğitimde asıl olan, iyi bir insan yetiştirebilmektir. Ailesine, topluma vatanına ve milletine sevdalı, milli ve manevi değerlerine sahip bir nesil yetiştirmektir. Bu değerler etrafından hep beraber kenetlenmeliyiz. Bizler öğretmen olarak değerliyiz, kıymetliyiz, Biz öğretmeniz. Bu sorumluluğunun farkında olarak görev yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, hepinize iyi tatiller diliyorum. Yarıyıl tatilinde öğrencilerimize ödev vermek yerine kütüphane ziyaretleri yapmalarını ve kitap okumalarını teşvik ediniz.

 

Değerli Velilerimiz,

 

 

Öğrencilerimizin karne notlarının beklentinizin üstünde olmasını umut ediyorum. Bazı notların ise beklentinizi karşılamaması ihtimali her zaman mevcuttur.Düşük notlardan sadece öğrencilerimizi sorumlu tutmak, çözüme ulaştırmaz yerine sorunun devamına yol açar. Çocuklarımıza hoşgörü, sevgi ve sabırla yaklaştığınızda notlarının yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımıza gereken desteği ve güveni verdiğimizde daha başarılı olacaklardır. Eğitimde, bazen karşımıza çıkacak sorunlarla yılmadan, sabırla yol alarak başarılı olabiliriz.

30 Ağustos Caddesi Çivril/DENİZLİ - 02587131260

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.